Як вибрати ГБО?

Існує два основні підходи у виборі газобалонного обладнання.

Вибір повністю готового комплекту одного виробника, наприклад Optima або Prins. Ці комплекти працюють абсолютно коректно (природно за умови грамотного і якісного монтажу), за рахунок того що компоненти системи спочатку проектувалися під використання в одному комплекті і якість виготовлення цих компонентів перебуває на дуже високому рівні. Завідомо відомі всі параметри системи і закладені в блок управління. Єдиний недолік систем Prins – це ціна. Як правило таке обладнання встановлюють на дорогі автомобілі.
Вибір універсального комплекту, таких як Zenit, King, Stag, Tamona. Основною особливістю цієї електроніки є те, що вона може працювати з більшістю відомих газових форсунок і редукторів. При виборі такої системи на установника гбо лягає додаткова відповідальність на правильний вибір компонентів гбо. Також, грамотна настройка. Не вірно обраний редуктор або форсунки можуть негативно відбитися на якості і надійності роботи системи в цілому. Чи не сумлінні установники, як правило, використовують найдешевші компоненти. Про що природно клієнт навіть не здогадується. Що б Ви не потрапляли в таку ситуацію, розглянемо детально, як правильно вибрати основні компоненти гбо.

РЕДУКТОР ГБО
Основна функція – випаровування газу і підтримка робочого тиску в системі. Розглянемо основні редуктори, представлені на українському ринку.

Tomasetto випускає три типи редукторів для систем розподіленого уприскування газу.

Basic, Alaska, Artic.

Всі вони мають одноступенчатую конструкцію, обладнані вбудованим електромагнітним захисним клапаном і фільтром рідкої фази газу.

Дуже надійна і невибаглива до якості газу конструкція. Клапан, дозуючий газ виконаний на важеля схемою, що позитивно позначається на точності дозування і здатності перетравлювати газ з чужорідними домішками.

З особливостей можна відзначити пристрій аварійного клапана. При перевищенні тиску в 3,5 бару мембрана долаючи зусилля пружини аварійного клапана, відкриває його і газ потрапляє в розвантажувальну камеру. Яка в свою чергу підключена до вакууму впускного колектора. Відповідно при спрацьовуванні аварійного клапана.

Газ потрапляє у впускний колектор і від надлишку палива, двигун глухне і закривається електромагнітний клапан.

Basic

Без додаткового підігрівача газу, розрахований на мотори потужністю до 90 к.с.

Alaska

Має у своїй конструкції додатковий підігрівач випаруваного газу. Розрахований на мотори потужністю від 80 до 136 к.с.

Arctic

Має додатковий попередній підігрівач рідкого газу. Розрахований на мотори потужністю від 120 до 240 к.с.

Gurtner

Редуктор Gurtner – Має конструкцію аналогічну редукторів Tomasetto, за винятком аварійного клапана, також надійний і не примхливий до якості газу. З недоліків варто відзначити “музикальність” даного редуктора. При роботі може видавати звуки. Випускається в двох варіантах 220 kWatt і 300 kWatt

HL-Propan

HL-Propan – має оригінальну конструкцію випарника, завдяки якій при дуже незначних обсягах здатний забезпечувати газом мотори, потужністю до 250 к.с. На жаль на цьому всі достоїнства цього редуктора закінчується.

Недоліки – невеликий ресурс, можливість попадання газу в систему охолодження.

Редуктор Shark (Шарк)

За своїми характеристиками подібний до редуктора Tomasetto Alaska, але перевершує його. За рахунок більш потужного обігріву і збільшеною камери для випаровування газу здатний працювати з моторами до 200 к.с. Аварійний клапан виведений в окремий вузол, що позитивно позначається на надійності і виключає подтравливания газу у впускний колектор, що згодом призводить до утрудненого старту на бензині після тривалої стоянки.

В цілому дуже збалансований, надійний редуктор.

ФОРСУНКИ ГБО
Основна функція – дозування газу. Правильно підібрані форсунки – запорука довгого без проблемної експлуатації.

Valtek type 30

Простота конструкції забезпечує високу ремонтопридатність, здатність перетравлювати не самий якісний газ. А через не високу вартість отримали дуже широке поширення. Основний недолік не дуже точне дозування газу.

Через велику плунжера мають високу інерційність в роботі. За той-же причині сильно температурно залежні, тобто при великих перепадах температур, при інших рівних умовах видають різні порції газу. В обладнанні Tamona і Zenit є функція температурної корекції, яка практично повністю нівелює цей недолік.

Мають величезну кількість клонів, таких як Alex, Rail, Fema, Mimgas і т. Д.

Valtek type 34

Точність дозування газу значно підвищилася щодо Valtek type 30

Але з’явилися і недоліки. В першу чергу – НЕ ремонтнопригодні. Друге – не великий ресурс (приблизно – 30-50 тис.км.).