Яке ГБО 4 покоління краще: 5 провідних брендів

Сьогоднішній авторинок рясніє пропозиціями по установці газового обладнання на автомобілі. Не дивно, адже і попит на ГБО в останні роки дуже виріс. Тенденція закономірна: з 2010 року бензин потроївся в ціні! При цьому газ залишається в два рази дешевше бензину.

Наша стаття для тих, хто вже однозначно вирішив переводити машину на газове паливо, але ще не визначився, яке ГБО краще ставити. Ми познайомимо з найпопулярнішими брендами і розповімо, за якими критеріями слід вибирати газове обладнання.

«Особливі прикмети» хорошого обладнання
Кілька слів про покоління ГБО. Кращим справедливо вважається обладнання, яке прекрасно зарекомендувало себе в тривалий період часу і дозволяє усунути можливі поломки в найкоротші терміни. З п’яти поколінь газобалонних систем найбільшого поширення набуло ГБО 4. Придбати його не проблема: всі провідні виробники випускають обладнання 4-го покоління.

На що звертати увагу, вибираючи ГБО:

Інжектор повинен працювати з високою швидкістю і продуктивністю.
Редуктор – пристрій, що регулює тиск і ефективний прогрів газової суміші. Рекомендований запас потужності не менше 20%. Є моделі з вбудованим газовим клапаном.
Фільтр очищення газу визначає стабільну роботу інжектора. Більш довговічні фільтри з сепаратором для конденсату і скловолоконних картриджем.
Форсунки високої цінової категорії (OMVL, Lovato) володіють відмінним швидкодією і великим ресурсом служби. Форсунки ГБО Rail і Valtek популярні завдяки демократичній вартості, хорошою ремонтопридатності і нормальному швидкодії.
ГБО 4 покоління. Найчастіше ця характеристика стає визначальною при виборі. Ціна складається з декількох чинників: вартості самого устаткування, витрат на установку і кількості циліндрів двигуна (чим більше – тим дорожче). Компанія «Час газу» встановлює ГБО різних марок: від елітних до демократичних.
Експерти кажуть, що не варто особливо чіплятися до двох опцій: до електронного блоку управління і балона. ЕБУ для газового обладнання мають схожим функціоналом і проводиться всього двома компаніями: італійської AEB і польської AC. Їх продукцію використовують відомі бренди (STAG, Landi, Lovato, Atiker, Digitronic, OMVL). Балони випускають стандартної форми, головна вимога до цієї деталі – наявність гарантії і сертифікату якості.

Знайомимося, порівнюємо і вибираємо: відомі виробники ГБО
А зараз – короткий огляд найбільш популярних світових виробників газобалонного обладнання.

1. Устаткування Lovato – оптимально для українського клімату.

Італійський виробник, який чудово зарекомендував себе на світовому ринку і гідно оцінений вітчизняними автомобілістами. Відмітна риса ГБО – блок керування виконаний з алюмінію і надійно захищений від води і негативного зовнішнього впливу. Системи газобалонного обладнання «Ловато» – приклад оптимального співвідношення «ціна-якість». Устаткування працює без збоїв на будь-яких машинах: від малолітражок до бізнес-класу.

2. Продукція PRINS – для вимогливих і респектабельних

Компанія з Нідерландів з 25-річним досвідом успішної роботи, піонер на ринку газобалонного обладнання. Елітний бренд прославився продукцією найвищої якості. При цьому компанія не зупинилася в розвитку, постійно модернізує обладнання. «Фішка» Prins – ексклюзивна система послідовного упорскування. ГБО розраховане на авто з об’ємом двигуна від 0,7 до 6 літрів.

3. STAG – висококласні газові системи

Бренд STAG (Польща) входить в п’ятірку лідерів на ринку автомобільної електроніки. Компанія випускає системи ГБО і комплектуючі до них. Головні козирі «СТАГ»: висока якість і ресурс обладнання, простота використання і прийнятна ціна. Русифіковане меню робить експлуатацію обладнання ще більш зручним.

4. Торгова марка Atiker: доступність, креатив, і постійне вдосконалення

Турецька компанія забезпечує газобалонним обладнанням внутрішній ринок і 70% продукції експортує в 50 країн. З 2012 року в Україні діє офіційне представництво Atiker. ГБО відповідає Європейському стандарту якості ISO 9001: 2000, має сертифікацію ECE R 67-01. Продукція проходить обов’язкове функціональне тестування, випробування на безпеку. Клієнтів у нас приваблює доступна ціна при гідній якості обладнання.

5. Газобалонне обладнання BRC – неймовірний ресурс

Ще один італійський бренд з вищих рядків світового рейтингу. Виробники впевнені в якості своєї продукції, тому дають великий гарантійний термін на чорне золото. Приголомшливо, але система BRC здатна служити без збоїв до 300 тисяч кілометрів пробігу! Для автомобілів з прямим уприскуванням палива розроблена спеціальна версія 4-го покоління.

Яке ГБО краще – вирішувати вам. У будь-якому випадку обладнання повинно бути високої якості і відповідати параметрам вашого автомобіля. І так, установкою системи повинні займатися професіонали. Тоді перехід на газ стане дійсно вдалим рішенням!