Редуктор ГБО. Основні види. Як вибрати редуктор?

Редуктор ГБО – це спеціальний пристрій, основа всього газобалонного обладнання. Редуктор сприяє перетворенню високого тиску газу в постійне робоче. Також він переводить газ з рідкого стану в пароподібний. Можливі варіанти цього пристрою для газобалонного обладнання різних поколінь. Наприклад, редуктор ГБО 4 покоління більш досконалий і технологічно сучасний.

Як забезпечити регулювання редуктора?

Регулювання редуктора ГБО забезпечується системою охолодження. Як це відбувається? Коли випаровується яку-небудь речовину (знижується тиск), температура навколишнього середовища інтенсивно знижується. Для того, щоб випаровування було надійним, потрібно забезпечити редуктор ГБО підігрівом. В іншому випадку, він обмерзнет і прийде в неробочий стан. Регулювання редуктора ГБО полягає в його підключенні до системи охолодження автомобіля і прогріванні двигуна бензином до 30-50 градусів.

Які бувають типи редукторів?

На сьогоднішній день ринок ГБО пропонує велику кількість редукторів. Редуктор ГБО 4 покоління один з найпопулярніших. Існує три типи подібних редукторів:

  • одноступінчатий
  • двоступеневий
  • триступеневий

Одноступінчаті редуктори використовують в ГБО, де газ впорскується через форсунки, двоступеневий – для пропан-бутанової газової системи, а триступеневий – для метанової.

Як вибрати редуктор ГБО?

Існує кілька правил, згідно з якими потрібно вибирати редуктор для газобалонного обладнання:

  1. Перш за все, фірма, яка виробляє редуктор, повинна бути сертифікованою в Україні.
  2. Редуктор повинен мати запас потужності.
  3. Важливо, щоб редуктор можна було легко полагодити і знайти для нього деталі не стало ускладненням.
  4. Редуктор повинен бути захищений від пилу і вологи спеціальними покриттями.
  5. У редукторі повинні бути зручні підводи для тосольних і газових рукавів.
  6. Бажано, щоб редуктор був компактним і мав надійне кріплення.